В даному розділі зібрані питання, які найчастіше чують організатори та учасники фестивалю.
Але якщо Вашого запитання тут немає, то організатори з радістю нададуть відповідь в максимально зручній для Вас формі.
Ви можете з нами зв'язатися через форму зворотного зв'язку на сайті, через контактні дані організаторів або в соціальних мережах.
Учасниками реконструкції мають можливість лише члени груп історичної реконструкції та реконструктори індивідуали що мають власний комплект спорядження вояка армії що відповідає тематиці фестивалю. Ми не надаємо спорядження в аренду, прокат тощо. Самий простий шлях до участі в нашому і подібних фестивалях - долучитись до однієї з військово-історичних груп.
1919 рік один з найскладніших в історії української державності, в умовах зовнішньо політичної ізоляції, боротьби на кілька фронтів з ворогами, що чисельно переважали Українська народна республіка, без перебільшення боролась, за існування. В ході Перших визвольних змагань український уряд,міністерства та відомства вимушені були неодноразово міняти місце перебування ( 11 міст в різний час мали право називатись державним центром української держави) в тому числі чотири рази державним центром був Кам’янець Подільский (11— 28 березня 1919; 14 червня— 16 листопада 1919; 21 червня— 9 липня 1920; вересень-листопад 1920;) Фактично восени 1920 року Кам’янець був останнім українським містом яке мало статус тимчасового державного центру УНР. Назва фестивалю “Остання столиця”, як і сам захід, мають на меті привернути увагу суспільства до драматичних подій української революції взагалі і подій пов’язаних з нашим містом зокрема. Крім того назва є своєрідною антитезою до назви “Перша столиця” яку часто використовували в радянський час в відношенні Харкова.
Наш фестиваль має тематичну прив`язку до періоду, який в історії отримав назву Кам`янецька доба УНР - червень - листопад 1919 року. Найбільш стабільний період існування УНР, період найбільших військових успіхів. Фестиваль відбувається в серпні на День незалежності України. В цей час ( кінець серпня) наше місто було вже глибоким тилом військ УНР - війська вели наступ в напрямках на Київ та Одессу. Відтворення будь яких бойових дій є не більш ніж умовністю, адже власне боїв в Кам’янці в серпні 1919 року не відбувалось. Крім того ми цілком свідомі того, що під час реконструкції, з міркувань видовищності, та техніки безпеки, не дотримуються реальні дистанції бою, тактичні схеми тощо. Тобто реконструкція боїв на фестивалі це лише рухома ілюстрація до історичних подій. Чи можна буде під час фестивалю сфотографуватись зі зброєю учасників\ учасниками\ постріляти? Як правило, учасники фестивалю в час коли не зайняті в офіційних заходах з задоволенням фотографуються з відвідувачами. Щодо стрільби, то передавати макети зброї третім особам, тим більше заладовані, суворо забороняється правилами техніки безпеки.