Остання столиця

Військово-історичний фестиваль

Меню

arrow left

Для преси

arrow right
for pressa

5 причин відвідати Останню столицю.

23-25 серпня 2019 року в Кам’янці Подільському відбудеться загально український військово історичний фестиваль Остання столиця. в цьому році захід організовується ГО Кам’янець Подільське військово-історичне товариство при підтримці Культурного фонду України в рамках програми Знакові події української культури 2019. Фестиваль присвячено темі Перших визвольних змагань, наразі це найстарший в Україні історичний фестиваль такої тематики.

“Коли ми починали наш фестиваль в Україні реконструкція періоду 1917-1920 рр лише зароджувалась, Учасників перших наших заходів збирали з реконструкторів інших епох. Успіх фестивалю призвів до того що відтворення армії УНР, УСС подій того часу стало своєрідним трендом — зараз по всій Україні відбувається більше десятка подібних заходів, Ми ж намагаємось не загубитись в цій масі і залишатись кращими.
Що чекає відвідувачів і учасників Останньої столиці 2019?

Два повноцінних бої — в парковій зоні і в місті. Маються на увазі локації парк навпроти Розмаю та сквер за будинком польського магістрату. Раніше ми проводили бої два в одному — коли в ході бою змінювали локації, зараз же це не лише дві різних локації, а й заходи відділені один від одного в часі (перший бій на 16.00, другий на 17.00) отже хто не встиг, не роздивився, кому мало, має шанс переглянути ще один “бій”. Тематично бої теж будуть дещо різнитись за наповненням — перший на три сторони. Другий на дві. У якості учасників фестивалю очікуємо на реконструкторів з більш ніж десятка міст України та навіть на закордонних колег (вперше).

Виставка техніки як історичної так і сучасної. У фестивалі будуть залучений реконструкції панцерних авто, вантажівки, гармат тощо. Завжди такі речі викликають великий інтерес глядачів — в цьому році всі охочі можливість оглянути їх зблизька — в сквері на пл.Польський ринок з 10.00 до 15.00 24 серпня, та з 10.00 до 13.00 25 серпня. Крім того 24 серпня паралельно з виставкою історичної техніки Центр розмінування представить виставку сучасних засобів розмінування, індивідуального захисту сапера, пошуку, знищення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, саморобних вибухових пристроїв.

Культурна програма. В цьому році, в першу чергу завдяки підтримці Українського культурного фонду, можемо собі дозволити повномасштабну концертну програму. Протягом 23-25 серпня в рамках фестивалю відбудеться 3 концерту та вечір історичного кіно. Перший концерт 23 серпня 20.00 в старому замку — концерт заслуженого артиста України Тараса Компаніченка та гурту “Хорея козацька”. Буде представлено програму “Пісні української революції” Тарас Компаніченко не просто музикант, а й дослідник музичної історії України, всі його виступи проходять в форматі живих лекцій. Наш не стане виключенням. Ввечері 24 серпня на пл.Польський ринок запрошуємо на концерт Українського року гурти Друже музико та Stanza (інформація про гурти).

Ввечері 25 серпня — концерт духового оркестру на пл. Польський ринок. Щоб наповнити атмосферою початку 20 ст вулиці міста ввечері 24 серпня проводимо відкриті кіносеанси просто неба — на площі Польський ринок та в фортеці.

4. Спеціально до фестивалю розроблено і видано (за підтримки УКФ) путівник “Кам’янець столиця УНР” - перші примірники цього путівника отримають в подарунок учасники фестивалю. Путівник складається з двох частин — перша — історичний нарис про події в Україні і Кам’янці 1917-1920 роках. Друга частина власне путівник Кам’янцем 1919 року — список місць пов’язаних з подіями української революції в нашому місті. Тут можна буде знайти інформацію які установи де знаходились, що відбувалось на різних локаціях тощо.

5.В рамках фестивалю для усіх охочих буде презентована екскурсія від авторів путівника по місцях пов’язаних з подіями української революції в Кам'янці.

Додайте до всього перерахованого унікальну святкову атмосферу історичного міста і ви зрозумієте, що кращого місця для святкування Дня незалежності України годі шукати.